„Vienos sekundes klaida – tai vis tiek negerai!“ Tai Thierry Gueorgiou orientavimosi filosofijos viršune. Šia mintimi jis dalijosi su Norvegu O-gala renginio sveciais š. m. lapkricio menesi. Remiantis dviem ilgais Thierry Gueorgiou pristatymais, „World of O“ pristato keleta trumpu straipsniu, pristatanciu daugkartinio Pasaulio orientavimosi cempiono sekmes paslaptis. Didele padeka Thierry Gueorgiou, pasidalinusiam šia informacija.
Visada siekiantis tobulumo
Geriausiai paskutiniu dvieju žodžiu fraze iliustruoja trumpa istorija:
„- Kai pradejau begioti už suomiu Kalevan Rasti kluba, jie juokesi iš manes, pamate ant legendu pažymetas 1 sekundes klaidas (paveiksliukas dešineje). Bet ju požiuris greitai pasikeite ir jie pradejo daryti ta pati. Aš nebusiu patenkintas, kol legendu dešineje puseje nebus vien nuliai.“
Ir visi mato – Thierry vis arteja prie savo „visu nuliu“ tikslo.
Isimylejes Orientavimosi Technika
Thierry Gueorgiou tevas padare didžiule itaka Thierry, kaip orientacininko formavimuisi ir tobulejimui. „Jokiu treniruociu be žemelapio!“ – tokia buvo jo filosofija. Net begant keliu ar stadione – žemelapis visada budavo šalia. Thierry aistra orientavimosi technikai atsispindi ir naujam jo tiksle, kuri jis sau išsikele, pasiekes savo buvusi tiksla ir 2003 m. tapes pasaulio cempionu – Tapti geriausiu visu laiku orientavimosi technikos specialistu!
Sekant tevo filosofija, nuo 1997 metu 40-50 proc. Thierry treniruociu sudare orientavimasis – gan ispudingas kiekis lyginant su daug Pasaulio orientavimosi elito atstovu. Ir tai taip pat Thierry Gueorgiou aistros orientavimosi technikai rezultatas.
Žiurint i pavyzdžius norvegu elito tarpe, daugelis ju yra patenkinti kai viršija 20-25 proc. Žiurint i Thierry treniravimasi – jis padidino orientavimosi treniruociu skaiciu nuo 170 val. 1997 metais iki 300 val. 2007 metais. Žemiau jus matote orientavimosi treniruociu dalies didejima lyginant su kitomis treniruotemis nuo 1997 iki 2007 metu.
Pasaulio cempionas savo mintyse šimtus kartu
Pasaulio orientavimosi cempionate Prancuzijoje 1987 metais Thierry galvoje gime svajone tapti Pasaulio cempionu – jam buvo tik aštuoneri.
1991 metais Pasaulio cempionato Cekoslovakijoje žiurovu varžybose, laimejes savo amžiaus grupeje, jis tapo Pasaulio cempionu savo mintyse. Begant metams Thierry ir toliau sieke Pasaulio cempiono titulo savo mintyse ir jam tai pavykdavo, varžantis su savo vidumi.
Tai truko iki Pasaulio orientavimosi sporto cempionato Suomijoje 2001 metais: Po nuviliancios 18 vietos trumpoje trasoje, prabeges trasa beveik be klaidu, Thierry pirma karta turejo sau pripažinti, kad galbut jis iš vis niekada netaps Pasaulio cempionu. „Pirma karta aš turejau pripažinti, kad mano svajone negalejo išsipildyti“, sako Thierry Guergiou. Tai ji priverte padaryti ilgiausia orientavimosi pertrauka per savo karjera – keliu menesiu pertrauka. Grižes iš jos Thierry dar karta gime kaip orientacininkas: „Viso greicio – jokiu klaidu“ metodas – leidžiantis begti greiciau, rizikuojant mažiau. (Tai – kito straipsnio tema)
Su šia technika Thierry atgavo tikejima tapti Pasaulio cempionu. Jis vel pradejo tiketi ir savo mintyse laimejo 2003 metu Pasaulio cempionata Šveicarijoje daugybe kartu. „Žmogaus smegenys nejaucia didelio skirtumo tarp realybes ir mintyse sukurto vaizdo. Tu turi jausti, kad begi savo kieme. Turi jausti, kad begai Pasaulio cempionate daugybe kartu“– tai Thierry pozicija.
Štai didžiausias irodymas, koks realistiškas buvo Thierry mintyse susikurtas vaizdas: „Kai begau 2003 metu Pasaulio orientavimosi Šveicarijoje finišu, aš buvau laimingas. Taciau ne ypac. Ir pagrindine to priežastis tai, kad aš jau tai buvau mates savo mintyse daugybe kartu. Tai buvo tik „tapimas Pasaulio cempionu dar karta“.“
Tesini skaitykite CIA