Dienraštis Švedijoje pateikia dar viena interviu su garsiuoju prancuzu:
“Svarbi mano patirtis – nekreipti demesio i pašalinius (žiurovus, kameras miške…). Aš darau treniruotes ir su ausinemis, klausydamasis radijo, kad galeciau treniruoti savo sugebejima išlikti susikoncentravusiam nepaisant išoriniu trikdžiu.”
Kaip apibudintum savo kaip orientacininko stiprybes?
“Aš pasitikiu savo sugebejimu teisingai supaprastinti žemelapi.”- sako Thierry.
Kai duodu prancuzui žemelapi ir prašau papasakoti kaip jis mato kelia tarp dvieju kontroliniu punku, po keliu sekundžiu gaunu atsakyma. Tas kelias – visiškas šio prabegimo iššukiu supaprastinimas. Iš maždaug 70 simboliu žemelapyje, Thierry Gueorgiou išsirinko penkis. Ir tai, kas katik atrode kaip sudetingas prabegimas, dabar tapo pradedanciojo orientacininko užduotimi. Šiuo budu Thierry trasa tampa daug paprastese nei jo varžovu. Aš taip pagalvoju ir išsakau šia ideja daugkartiniam pasaulio cempionui, jis nusijuokia: “Taip, tai teisingai apibudina mano orientavimosi technika.”
Šia savybe supaprastinti infomracija, kuria pateikia žemelapis, Thierry tobulina nuolatos. Ir tam jam nebutina kiekviena karta begti i miška.
“Galima treniruotis visur. Jusu smegenys nemato skirtumo tarp realaus atvaizdo ir to, kas sukuriama jusu prote.” – sako Thierry.
Šis metodas reikalauja dideles koncentracijos. Bet, pasak Tero, likti susikoncentravusiam visu varžybu metu – neimanoma. Kai sportininkai ir jo varžovai bando priversti save išlaikyti koncentracija visa laika, jis ieško progu pailseti.
“Visi tik ir šneka apie 100% koncentracija nuo starto iki finišo, bet tai neveikia. Esme yra žinojimas, kada gali pailseti. Vidutines distancijos finale Ukrainoje Pasaulio cempionato metu buvo keli momentai, kuomet aš galvojau apie kitus dalykus nei orientavimasis.”
Informacija parengta pagal www.orienteering.lt